УСПАДКУВАННЯ ЗЕМЛІ

moratorii

Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України (ЦКУ), у спадок включаються всі права та обов’язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не закінчилися в результаті його смерті.

Успадкування землі можлива за законом і за заповітом. Спадкування за законом відбувається в порядку певних ЦКУ черг спадкоємців. Черги сформовані в залежності від ступеня споріднення (всього 6 черг).

За подальшого алгоритму дій спадкоємців, передбаченому ЦКУ, вони можуть прийняти спадщину або відмовитися від успадкування землі. Якщо вони все-таки приймають спадщину, то, згідно зі статтею 1297 ЦКУ, вони повинні протягом 6 місяців звернутися до державного нотаріуса за місцем знаходження земельної ділянки за видачею свідоцтва про право спадкування нерухомого майна.

Свідоцтво про право на спадщину, згідно додатку № 1 до Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Мін’юсту від 7 лютого 2002 року № 7 / 5, є підставою для реєстрації права власності на землю та переоформлення (видачі нового) державного акта на право власності на землю.

Державний акт переоформлюється (видається) структурними підрозділами Центру земельного кадастру при Державному комітеті із земельних ресурсів.

Якщо спадкування землі відбулося після травня 2009 р., то згідно з останніми змінами в ст. 125, 126 ЗК України переоформлення акту не потрібно.

Якщо ж спадкування землі даній особі заборонено згідно із законом (наприклад, іноземець не може володіти землями сільськогосподарського призначення), земельна ділянка підлягає відчуженню протягом року з моменту прийняття спадщини.

—————————

«ЮКОМ»  — ЮРИДИЧНИЙ КОНСАЛТИНГ ОЛЕКСАНДРА МЕЩЕРЯКА 
  08136, Київська обл., Києво-Святошинський р-н,с.Крюківщина,вул.Червоноармійська,     буд. 2-а

 +38 (067) 402 97 04

  4029704@gmail.com

  http://advocatus.info

image description

схема проезда(нажать чтобы увеличить):

Bild3

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>